Klop oduševljen!

270
0

Konačno Liverpul kakav Jirgen Klop želi da vidi. Dominantan na terenu, dominantan na tribinama Enfilda. Kompletna atmosfera u potpunosti je opravdala epitet jednog od najvećih klubova na svetu.

U prvom meču osmine finala Lige Evrope nadigran je najveći rival u Engleskoj Mančester junajted (2:0).
Bilo je dobro. Bez obzira na to kako igrate protiv Mančester junateda, uvek je teško stvarati šanse. Mogli smo da postignemo i više golova u prvom poluvremenu, ali to je život. Dali smo drugi gol i to je veoma važno. Znamo da je ovo samo prvi meč, ali morali smo da pobedimo i uspeli smo u tome. Sada smo u dobroj poziciji i želimo u četvrtfinale, rekao je Nemac.

Navijači su bili na visini zadatka.
Atmosfera je bila fanstastična. Želim svima da se zavhvalim na ovome. Ovo je Liverpul koji sam znao pre nego što sam došao ovde, dodao je Jirgen Klop.

Njegov kolega iz redova Crvenih đavola Luj van Gal takođe je imao samo reči hvale za atmosferu na Enfild Roudu, ali je bio nezadovoljan sa onim što je njegova ekipa prikazala u večerašnjoj utakmici.
Moram da pohvalim Liverpul i atmosferu koja je bila fanstastična. Odigrali su vrlo dobro, u prvom poluvremnu nismo mogli da se nosimo sa njihovim pritiskom. David de Hea je bio fanstastičan, ali smo u prvom poluvremenu primili jeftin goč. U drugom smo promenili izgled na terenu, više smo doprinosili igri, ali nismo stvorili dovoljno šansi„, rekao je Holanđanin.

Drugi pogodak je postignut iz nedozvoljene pozicije, ali Van Gal kaže da je Liverpul to zaslužio.
U nastavku su postigli još jedan lagan gol, iako je bio ofsajd. Rezultat od 2:0 je komplikovan, ali moramo da stvorimo ovakvu atmosferu naredne nedelje. Liverpul je ovo zaslužio. Nisam video incident sa Felainijem, ali mogu da kažem da je bio jedan od najboljih igrača na terenu, zaključio je Van Gal.

Revanš meč osmine finala igra se u četvrtak 17. marta na Old Trafordu.